ورود / ثبت نام
0
0

Whose (مال کسی) و Who’s (چه کسی است) – its  و it’s مال آن و این است

29 بازدید

Whose و Who’s

Whose شکل مالکی ضمیر who است، در حالی که who کوتاه شده کلمات who is یا who has باشد.

با این حال، بسیاری از افراد با دیدن این کلمه گیج می شوند زیرا، به انگلیسی، یک apostrophe به دنبال s معمولاً شکل مالکیت یک کلمه را نشان می دهد. (به عنوان مثال، وقتی کیف دستی متعلق به یک زن باشد می گوییم “the woman’s purse.” -کیف زن.) هرچند در اینجا چنین نیست.

 

چه زمانی از who’s استفاده کنید؟

اولین چیزی که باید هنگام تصمیم گیری بین اینکه who’s را انتخاب کنید یا  whoseرا، مشخص شدن این موضوع است که آیا شما به یک کلمه (whose) احتیاج دارید یا دو کلمه (who’s). و بعد کلمات who is و سپس who has را در جمله خود جایگزین کنید. اگر جایگزینی شما موثر باشد: کلمه شما who’s است. همان طور که گفته شد این یک فرم کوتاه شده از دو کلمه است که در آن حرفی حذف شده و با یک آپاستروف جایگزین شده است. بنابراین، وقتی خرس های گلدیلاک و سه خرس از یکدیگر می پرسند “Who’s been sitting in my chair?” (چه کسی روی صندلی من نشسته است؟) ، این را می توان به عنوان “who has been sitting in my chair?”  در نظر گرفت.

مثال های با استفاده از who’s

Who’s as strong as an ox?

چه کسی مثل گاو قوی است؟

My aunt is someone who’s living in California.

عمه من کسی است که در کالیفرنیا زندگی می کند.

Tony told me who’s coming to the party.

تونی به من گفت چه کسی به مهمانی می آید.

 

چه زمانی از whose استفاده کنید؟

whose کلمه ای ملکی است و غالباً به عنوان صفت که کلمه ای است که یک اسم یا ضمیر را توصیف می کند مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، در این مورد، whose صفت ملکی است، زیرا توصیف می کند که چه کسی مالک چیزی است. به طور سنتی، فقط برای توصیف یک شخص یا افراد مختلف استفاده می شد، مانند “Sarah, whose dog is cute, just arrived.” (سارا ، که سگش بسیار دوست داشتنی است، همین الان رسید.) در این مورد، که نشان می دهد ما در مورد کدام سگ (سارا) صحبت می کنیم. تصور کنید باران می بارد و چتری بر می دارید، بعداً متوجه می شوید که مال شما نیست. ممکن است از دوست خود بپرسید “Whose umbrella is this?” (این چتر کیست؟) به عبارت دیگر ، شما می پرسید چه کسی صاحب چتر می باشد.

با گذشت زمان، استفاده از whose برای توصیف چیزهای متعلق به اشیای بی جان و مکانها نیز از نظر دستوری قابل قبول شد. “New York is a city whose lights burn brightly all night long.”  (نیویورک شهری است که چراغ های آن تمام شب می درخشد) در اینجا، چراغ ها متعلق به شهر است.

 

مثال هایی با استفاده از whose

Whose dog chewed up my homework?

سگ چه کسی مشق من را جوییده؟

You and whose army!?

شما و ارتش چه کسی !؟

The ring came from a fire whose light was as bright as a star.

این حلقه از آتشی ناشی می شد که نور آن به اندازه یک ستاره روشن بود.

When I figure out whose paper this is, I’ll sign it.

وقتی بفهمم این کاغذ مربوط به کیست، آن را امضا می کنم.

 

درمورد its  و it’s چطور؟

از آنجا که شما ممکن است در حال فکر کردن به آن باشید. . . بله، همین سردرگمی بین homophones مثل its  و it’s   نیز وجود دارد. its، بدون آپوستروف، شکل ملکی ضمیر it است، در حالی که it’s شکل کوتاه شده کلمات it is  یا it has می باشد.

https://exiracademy.org/?p=32784
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد Whose (مال کسی) و Who’s (چه کسی است) – its  و it’s مال آن و این است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.