ورود / ثبت نام
0
0

جملات کوتاه شده (TRUNCATED) چیست؟ و نحوه ستفاده از آن ها🤔

55 بازدید

جملات کوتاه شده انگلیسی

Truncate به معنای کوتاه کردن و شکل گذشته آن truncated است. در واقع به معنای کوتاه کردن (چیزی) با قطع قسمت ابتدا یا انتهای آن است.

وقتی چیزی را می برید در واقع آن را کوتاه می کنید. شما می توانید خیلی چیزها از جمله جملات را کوتاه کنید. چرا مردم جملات را کوتاه می کنند؟ جملات کوتاه شده به دلایل مختلف هم در انگلیسی گفتاری و هم نوشتاری استفاده می شوند. چه در رمان، نمایشنامه یا شعر، نویسندگان می دانند که جملات کوتاه می توانند طیف وسیعی از تأثیرات را داشته باشند، و به همین دلیل نویسندگان عمداً از آنها برای جلب توجه خوانندگان استفاده می کنند. جملات کوتاه شده در گفتار روزمره نیز زیاد ظاهر می شوند، اگرچه اگر اشتباه استفاده شوند می توانند باعث سردرگمی شوند.

اکنون می خواهیم جملات کوتاه شده را از نزدیک بررسی کنیم و توضیح دهیم که اینها چه جمله هایی هستند، چرا ممکن است بخواهید از آنها استفاده کنید و چگونه می توانید از آنها برای بهبود مهارت های انگلیسی خود استفاده کنید.

جملات کوتاه شده انگلیسی

جملات کوتاه شده انگلیسی چه جملاتی هستند!؟

از Truncated sentences (جملات کوتاه شده) اغلب به عنوان short sentences (جملات کوتاه) یاد می شود، اما بین این دو گونه از جملات تفاوت وجود دارد. یک Truncated sentence به معنای کوتاه کردن واقعی جمله است به طوری که تعدادی از کلمات نباید وجود داشته باشند. مثلا:

“I like reading”

  • من خواندن را دوست دارم.

“I like reading more than Diane [does]”

  • من خواندن را بیشتر از دایان دوست دارم.

جمله اول یک جمله کوتاه است. با این حال، جمله دوم Truncated است، زیرا کوتاه شده است. در اینجا نیازی به استفاده از کلمه “does” برای درک معنای جمله نیست، بنابراین نویسنده یا گوینده آن را حذف کرده است. در این حالت، این جمله یک روش مکالمه ای معمولی و خودمانی برای بیان چگونگی احساسمان در مورد خواندن است.

یک روش خوب برای درک تأثیرات یک جمله کوتاه شده این است که جمله را با اضافه کردن کلمات حذف شده، و مقایسه نسخه توسعه یافته با نسخه کوتاه شده، بررسی کنید. به این نمونه ها نگاهی بیندازید و آنها را با صدای بلند بخوانید و به تأثیری که با کوتاه کردن جمله ایجاد می شود فکر کنید:

“I like reading more than Diane”

  • من خواندن را بیشتر از دایان دوست دارم.

“I like reading more than Diane does”

  • من خواندن را بیشتر از آنچه دایان دوست دارد، دوست دارم.

“I like reading books more than Diane likes reading books”

  • من خواندن کتاب را بیشتر از انچه دایان کتاب خواندن را دوست دارد، دوست دارم.

مشاوره زبان

چرا از جملات کوتاه شده انگلیسی استفاده می شود؟

مثال فوق به ما نشان می دهد که می توان از جمله های کوتاه شده برای ارتباطی غیر رسمی تر به صورت گفتاری استفاده کرد اما چه دلایل دیگری برای استفاده از جملات کوتاه وجود دارد؟

ایجاد تنش، شتاب و اضطرار می کند – در اینجا ما در مورد یک شوک کوتاه صحبت می کنیم. وقتی ما مکالمات خود را کوتاه می کنیم، در واقع به آن قدرت می دهیم. به عنوان مثال، “Let’s go!” (بی یایید برویم!) احساس فوریت ایجاد می کند، در حالی که شکل طولانی تر آن “Let’s go now because the shops will be shutting in half an hour” (بیایید اکنون برویم زیرا مغازه ها در عرض نیم ساعت بسته می شوند) این کار را نمی کند.

وقتی صحبت از برقراری ارتباط می شود، گاهی اوقات کمترین میزان کلمات نیز زیاد محسوب می شود. به اهمیت ساختار جملات فکر کنید، جملات کوتاه، یا ساده می توانند بیشتر باعث ایجاد تنش، شتاب زدگی یا اضطرار شوند، در حالی که جملات مرکب یا پیچیده و طولانی تر، این طور نیستند و اغلب در متون رسمی وجود دارند.

باعث تقویت آنچه گفته شد می شود – یک جمله کوتاه می تواند بر جمله یا جملات قبلی تأکید کند. “Don’t call me anymore. I’m serious.” ( دیگر با من تماس نگیر. جدی میگم.)

تأثیر بیشتری می گذارد – می توانید از جملات کوتاه برای دادن فرصتی برای فکر کردن استفاده کنید. همیشه یک مکث طبیعی بعد از جمله وجود دارد. این به شخص دیگر زمان می دهد تا بتواند آنچه را که گفته شد در نظر بگیرد. استفاده از جمله کوتاه شده به شخص مقابل فرصت بیشتری می دهد تا مکث کند و در مورد آنچه گفته می شود فکر کند و به این صورت تأثیر بیشتری ایجاد می کند.

وقتی از سه نقطه (…) استفاده شود، جملات کوتاه می توانند تأثیر دیگری نیز داشته باشند:

Abby lifted her glass. “May the worst always be behind you. May the sun always…” She gazed out at the street.

  • ابی لیوانش را بلند کرد. “باشد که همیشه بدترین چیزها پشت سر تو باشد. باشد که آفتاب همیشه… » او به خیابان خیره شد.

در اینجا تأثیر کوتاه و سریع نیست، اما یک تأثیر طولانی مدت است که شما را به این فکر می اندازد که سخنران اگر ادامه می داد چه می گفت.

توضیحات طولانی تر را واضح تر می کند – به عنوان مثال، به دنبال یک توصیف طولانی، اغلب در متن رسمی یا در ایمیل های کاری، می توانید از جملات کوتاه شده برای خلاصه و روشن کردن موارد قبلی استفاده کنید:

The ordering system requires an initial completion of form DC10 followed, after this has been processed by finance and legal, by an approval that allows for form DC12 to be completed after the affirmative response to DC10 is received. So remember: Use DC10. Wait for a response. Then use DC12.

  • سیستم سفارش نیاز به تکمیل اولیه فرم DC10 دارد، پس از پردازش مالی و حقوقی، تأییدیه ای اجازه می دهد فرم DC12 پس از دریافت پاسخ مثبت به دریافت DC10، تکمیل شود. بنابراین به یاد داشته باشید: از DC10 استفاده کنید. منتظر پاسخ باشید. سپس از DC12 استفاده کنید.

آموزشگاه تخصصی آیلتس

نحوه استفاده از جملات کوتاه شده

کوتاه کردن جملات آسان است. فقط اطمینان حاصل کنید که وقتی کلماتی را از جمله حذف می کنید، جمله هنوز منطقی به نظر برسد.

هر زمان که خواستید نکته ای را بیان کنید، می توانید از جملات کوتاه استفاده کنید، اما سعی کنید زیاده روی نکنید. از جمله های کوتاه شده به صورت متوالی استفاده نکنید، زیرا این امر غیر طبیعی به نظر می رسد و باعث می شود خواننده یا شنونده احساس بمبارانی از جملات کوتاه شده داشته باشد. Now listen. Remember. That’s it. You hear? (الان گوش کن. به یاد میاری. خودشه. می شنوی؟) این تعداد جملات کوتاه پشت سر هم خیلی زیاد هستند.

به عنوان یک قاعده کلی، جملات کوتاه شده در ابتدای پاراگراف یا سخنرانی به خوبی برای جلب توجه استفاده می شوند. یا در پایان، برای جمع بندی و تکمیل سخنرانی.

سعی کنید از یک جمله کوتاه شده به عنوان خلاصه بعد از توضیحات طولانی تر استفاده کنید. با پایان یک جمله طولانی یا یک سری جملات طولانی، ممکن است یک خواننده یا شنونده نکته اصلی گفته ها را فراموش کرده باشد. بنابراین جمله های کوتاه شده می توانند برای روشن کردن آنچه که گفته می شود و در ادامه برای جلب توجه به نکات اصلی به کار روند.

کلاس زبان خصوصی

چه موقع از جمله کوتاه شده استفاده نکنید!؟

مواردی وجود دارد که حذف کلمات از جملات می تواند طبیعی به نظر برسد، اما معنی جمله را مبهم می گذارد. مثلا

“I get along with my supervisor better than my co-worker.”

آیا منظور این شخص این است که آنها سرپرست خود را بیشتر از همکارشان دوست دارند یا منظورشان این است که رابطه همکارشان با سرپرست بهتر از آنها است؟ جملات کوتاه می تواند به ابهام منجر شود، بنابراین گاهی اوقات بهتر است جمله را با اضافه کردن کلماتی که معنی مورد نظر را کامل می کنند، ادامه دهید:

“I get along with my supervisor better than my co-worker does.”

  • من با سرپرستم بهتر از همکارم با او کنار می آیم.

حالا که با جملات کوتاه شده اشنا شده اید می توانید از آنها برای اهداف مختلفی که در این مقاله عنوان شد بهره ببرید.

https://exiracademy.org/?p=32446
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد جملات کوتاه شده (TRUNCATED) چیست؟ و نحوه ستفاده از آن ها🤔

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.