ورود / ثبت نام
0
0

کلمات کلیدی برای سفر با قطار در انگلیسی 🚋 🚞 🚝

56 بازدید

سفر با قطار در انگلیسی

مسافرت گردشگران با قطار در یک کشور انگلیسی زبان، به ویژه در انگلستان، غیر معمول نیست. قطارها یک روش عالی برای رفت و آمد هستند، اما گاهی اوقات عبارات و واژگان مرتبط با آن ممکن است گیج کننده باشند، به خصوص برای یک فرد غیر بومی. دانستن برخی کلمات کلیدی به زبان انگلیسی مهم است تا با خیال راحت با قطار به مقصد برسید. در زیر چند کلمه مفید برای سفر آرام و بدون تنش آورده شده است. پس با ما همراه باشید.

سفر با قطار در انگلیسی

کلمات کلیدی برای سفر با قطار در انگلیسی

اگر بلیط قطار خود را به صورت آنلاین خریداری کرده اید، برای گرفتن بلیط خود در ایستگاه باید ‘booking number’ (شماره رزرو) بلیط خود را همراه داشته باشید. در واقع آن یک شماره طولانی است، که به عنوان تأیید پرداخت هزینه بلیط شما است. این شماره معمولاً پس از انجام معامله و پرداخت هزینه بلیط از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود.

برای سفر با قطار در انگلیسی هنگامی که بلیط خود را گرفتید، باید به دنبال ‘platform’ (سکوی) قطار خود باشید. در واقع این جایی است که سوار قطار می شوید. سپس باید ‘carriage number’ (شماره واگن) خود را بررسی کنید. همانطور که می دانید، یک قطار دارای تعدادی واگن مختلف است که carriage نامیده می شوند. شما ممکن است در واگن ‘first-class’ (درجه یک)، ‘standard’ (استاندارد) باشید یا ممکن است در ‘silent carriage’ (واگن بی صدا) باشید. اینجا جایی است که افرادی که می خواهند بخوابند یا کار می کنند می توانند بدون حواس پرتی به کارشان برسند. در این واگن، شما مجاز به استفاده از تلفن همراه خود یا بلند صحبت کردن نیستید.

اکنون که قطار آماده حرکت به سمت مقصد می شود می توانید در صندلی خود به راحتی بنشینید. در برخی از زمان ها، ممکن است ‘conductor’ (نگهبان) آمده و بخواهد که بلیط شما را ببیند. در واقع این شخص اطمینان حاصل می کند که همه بلیط های معتبری دارند و در جای مناسب نشسته اند. قطار از ایستگاه ها عبور می کند تا اینکه در نهایت به مقصد برسید. به محض خروج از قطار، باید بلیط خود را در یک ‘ticket barrier’ قرار دهید، در واقع این جایی است که بلیط شما را بررسی می کند و به شما امکان عبور و خروج از ایستگاه را می دهد.

یادگیری این واژگان انگلیسی در مورد قطار به شما کمک می کند هنگام مسافرت احساس اطمینان بیشتری کنید. اکنون مطمئناً بدون هیچ مشکلی به مکان مورد نظر خود خواهید رسید و از سفر آرامتان لذت خواهید برد.

https://exiracademy.org/?p=32593
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد کلمات کلیدی برای سفر با قطار در انگلیسی 🚋 🚞 🚝

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.