10 روش برای بهترین سپاسگزاری در ایمیل

 

در مقالات قبلی نحوه‌ی نوشتن ایمیل حرفه‌ای انگلیسی را برایتان شرح دادیم. وقتی در حال ارسال ایمیل هستیم، بسیار آسان است که روراست باشیم. ولی این موضوع می تواند خواننده را ناراحت کرده یا باعث توهین شود. گفتن “متشکرم” روشی عالی برای نشان دادن ادب و احترام در ایمیل است. اما بهترین روش گفتن “متشکرم” چیست؟ در این مقاله می‎توانید با ده روش عالی برای گفتن “متشکرم” و بهترین سپاسگزاری در ایمیل انگلیسی آشنا شوید.

از پنج روش اول برای نشان دادن تشکر و سپاس‌گزاری در ابتدای ایمیل استفاده می‌شود. تشکر از خواننده یک روش عالی برای شروع یک ایمیل است. چرا که  لحن مناسب را ایجاد می کند و باعث می شود خواننده احساس قدردانی کند ، و این موضوع زمانی از اهمیت بیشتری برخوردار است که در آینده بخواهید گیرنده ایمیل دوباره به شما کمک کنند.

 

بهترین سپاسگزاری در ایمیل

بهترین سپاسگزاری در ایمیل

 

1. از اینکه با ما تماس گرفتید متشکریم (Thank you for contacting us)

اگر کسی برای پرسیدن خدمات شرکت شما نامه فرستاده است، ایمیل خود را با این جمله شروع کنید. و قدردانی خود را از علاقه‌ی آنها به همکاری با شرکت‌تان را نشان دهید. این عبارت همچنین یک روش مفید برای معرفی موضوع اصلی ایمیل شما است که می‌تواند با حروف اضافه‌ای نظیر “about” یا “regarding” (در مورد) ادامه پیدا کند. به عنوان مثال “Thank you for contacting us regarding our current products and prices.”، “از اینکه در مورد محصولات و قیمت های فعلی ما با ما تماس گرفتید متشکریم.”

دوره های انلاین زبان

 

2. از پاسخ سریع شما متشکرم (Thank you for your prompt reply)

وقتی مشتری یا همکارتان در مدت زمان کوتاهی به ایمیل قبلی شما پاسخ داد، به او اطلاع داده و از او تشکر کنید. اگر پاسخ سریع نبود، به راحتی کلمه “سریع” را از این عبارت سپاسگزاری حذف کنید، یا می توانید بگویید: “Thank you for getting back to me”، “برای پاسختان متشکرم”.

مشاوره ایلتس

3. از اطلاعات شما متشکرم (Thank you for the information)

اگر از شخصی اطلاعات خواسته اید و آنها وقت خود را برای ارسال آن به شما اختصاص داده اند، از این جمله استفاده کنید تا نشان دهید که برای کاری که آنها انجام داده اند ارزش قائل هستید. مجدداً می توانید از “about” یا “regarding” برای مراجعه به اطلاعات خاص ارائه شده استفاده کنید. به عنوان مثال ،”Thank you for the information about your current pricing” ، “از اطلاعات مربوط به قیمت فعلی شما متشکرم.”

 

4. برای همه کمک‌تان از شما متشکرم (Thank you for all your assistance)

اگر کسی برای کمک به شما تلاش کرده است، از او تشکر کنید! اگر می خواهید اطلاعات ویژه تری از کاری که انجام داده اند ارائه دهید، از این جمله استفاده کنید، “I really appreciate your help in resolving the problem”، «خیلی از کمکتان برای حل مشکل قدردانی می کنم.»

 

5. با تشکر از شما که نگرانی های خود را مطرح کردید (Thank you raising your concerns)

حتی اگر مشتری یا مدیرتان برای بیان برخی از نگرانی هایشان در مورد کار شما نامه نوشتند، باز هم می توانید از انها تشکر کنید. این نشان می دهد که شما برای نظر آنها ارزش قائل هستید و نگرانی های آنها را جدی خواهید گرفت. ممکن است بخواهید از این عبارت استفاده کنید: “Thank you for your feedback”، ” از بازخوردتان متشکرم”.

 

در حالی که عبارت سپاس گزاری در ابتدای ایمیل به طور معمول برای تشکر از خواننده برای اقدامات گذشته نوشته می شود، این عبارت در پایان ایمیل به این معنی است که شما از خواننده برای اقدام بعدی تشکر می کنید. با نشان دادن قدردانی از قبل، به احتمال زیاد واکنش مثبتی دریافت خواهید کرد.

 

6. از همکاری خوب شما متشکرم (Thank you for your kind cooperation)

اگر نیاز دارید تا خواننده برای انجام کاری با شما همکاری کند ، پیشاپیش از آنها برای همکاریشان تشکر کنید. می توانید عبارت ” in advance” (پیشاپیش) را به این جمله اضافه کنید و بگویید: ” Thank you in advance for your cooperation ” ،”پیشاپیش از همکاری شما متشکرم”.

 

7. از توجه شما به این موضوع سپاسگزارم (Thank you for your attention to this matter)

مشابه سپاس گزاری قبل، این جمله به این معنی است که شما از کمکی که خوانندگان در آینده خواهند کرد قدردانی می کنید. این عبارت همچنین نشان می دهد که درخواستی که شما مطرح کرده اید مهم است و خواننده باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد.

بهترین منابع ایلتس

8. برای درک موضوع از شما متشکرم (Thank you for your understanding)

این جمله برای تبریک به خواننده برای درک چیزهایی نیست که نوشته اید. اگر شما کاری انجام داده اید یا چیزی خواسته اید که باعث ناراحتی خواننده‌تان شده، از این جمله برای گفتن پیشاپیش “متشکرم” استفاده می کنید.

 

9. از توجه شما سپاسگزارم (Thank you for your consideration)

اگر خواهان سود یا فرصتی هستید، مانند زمانی که برای کار جدیدی درخواست می‌دهید، ایمیل خود را با این جمله خاتمه دهید.

 

10. بازهم از همه کارهایی که انجام داده اید متشکرم (Thank you again for everything you’ve done)

این جمله که در انتها استفاده می شود کمی با جملات بالا متفاوت است. اگر قبلاً در ابتدای ایمیل از خواننده تشکر کرده اید، دوباره میتوانید از این عبارت برای قدردانی از تلاش زیاد آنها درباره‌ی اقدامات گذشته تشکر کنید.

 

اکنون شما می دانید که چگونه می توانید از کسی در یک ایمیل تشکر و قدردانی کنید، تنها سوالی که باقی می ماند این است که می خواهید از چه کسی تشکر کنید.

 

پلتفرم تلکس