شش روش غیرمعمول برای بهبود اعتماد به نفس اسپیکینگ انگلیسی

 

اعتماد به نفس چیز جالبی است. به نظر می رسد برخی از افراد به طور طبیعی آن را دارند، حتی اگر لزوماً در کاری بهتر نباشند. گرچه برای بقیه ما، چیزی است که باید به مرور آن را توسعه دهیم. چند راه میانبر وجود دارد. می دانید که برای یادگیری زبان، صرف رفتن به آموزشگاه و و نشستن در کلاس زبان کافی نیست و اعتماد به نفس داشتن راه موثری برای تقویت انگلیسی‌تان است. در اینجا شش روش غیرمعمول آورده شده است که شما می توانید با اعتماد به نفس بیشتری به انگلیسی صحبت کنید.

اعتماد به نفس اسپیکینگ انگلیسی

 

بهبود اعتماد به نفس اسپیکینگ انگلیسی چگونه ممکن است؟

 

 

  1. نفس بکشید

نفس کشیدن چیزیست که در هنگام عصبی بودن به راحتی فراموش می شود. اطمینان از داشتن اکسیژن کافی در خون برای داشتن اعتماد به نفس و خوب صحبت کردن در یک زبان حیاتی است. قبل از اینکه با شخصی صحبت کنید، نفس عمیق بکشید و برای خود وقت بگذارید تا در مورد آن‌چه قرار است صحبت کنید فکر کرده و به خود کمک کنید تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

 

  1. سرعت خود را کم کنید

بسیاری از بهترین سخنرانان هم، زبان انگلیسی را به آرامی صحبت می کنند. کندتر صحبت کردن باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته و قابل اعتماد باشید و همچنین بر احساس شما تأثیر می گذارد. علاوه بر اینکه باعث می شود اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید، به شما کمی وقت می دهد تا به صحبت های بعدی خود بیندیشید.

 

  1. لبخند بزنید

تعدادی مطالعه انجام شده است که نشان می دهد لبخند زدن تأثیر مثبتی بر روحیه افراد دارد و باعث می شود احساس شادی و آرامش بیشتری داشته باشند. هنگام انگلیسی صحبت کردن از این به نفع خود استفاده کنید تا احساس شادی و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

 

  1. اشتباه کردن را تمرین کنید

یکی از بزرگترین موانع عملی سازی ساختارها و واژگان جدید ترس از اشتباه گفتن آنهاست. اگرچه اشتباهات یک قسمت طبیعی و مهم در یادگیری هستند، احساس خجالت یا ناراحتی هنگام ارتکاب اشتباه غیر قابل اجتناب است. بنابراین برای غلبه بر این ترس، خود را در موقعیتی قرار دهید که می دانید اشتباه می کنید. به عنوان مثال، به یک فروشگاه سخت افزار بروید و از آنها بپرسید که آیا آنها مواد غذایی می فروشند؟ شاید انجام این کار به نظر دشوار باشد، اما فهمیدن اینکه مردم معمولاً حتی وقتی اشتباه واضحی مرتکب می شوید مودب و دوستانه رفتار می کنند، درک مهمی است.

 

  1. موفقیت را تجسم کنید

این ترفندی است که بسیاری از ورزشکاران برتر از آن استفاده می کنند. قبل از اینکه انگلیسی صحبت کنید، تصور کنید که واضح و روان صحبت می کنید. با مشاهده مثبت ترین نتیجه‌ی شرایط، احساس اطمینان کرده و خواهید دانست که دقیقا چه هدفی را دنبال می کنید.

 

  1. به خودتان تبریک بگویید

حتماً نقاط قوت خود را جشن بگیرید. لیستی از کارهایی را که می توانید به خوبی انجام دهید به زبان انگلیسی تهیه کنید و آن را به روز نگه دارید. وقتی لیست همه چیزهایی را که در حال حاضر در آنها عالی هستید نگاه کنید، به شما اعتماد به نفس بیشتری می دهد.

 

احساس اعتماد بنفس می‌کنید؟ امروز سعی کنید یکی از این تکنیک ها را امتحان کنید و ببینید چقدر اعتماد به نفس بیشتری در شما ایجاد می کند.

 

 پلتفرم تلکس