جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
 ورود / ثبت نام
جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
0
0

6 منبع فوق العاده مفید برای یادگیری لغات جدید انگلیسی

131 بازدید

6 منبع فوق العاده مفید برای یادگیری لغات جدید انگلیسی

مقدمه یادگیری لغات جدید انگلیسی

برخی منابع انگلیسی می­گویند 600.000 واژه انگلیسی برای یادگیری وجود دارد. اکنون احتمالا شما نگران این هستید که ممکن است هرگز قادر به یادگیری لغات جدید انگلیسی، برای برقراری ارتباط نباشید. اما نگران نباشید، زیرا قرار نیست که به شما فلش­کارتی حجیم شامل همین 600.000 واژه انگلیسی داده شود.

در عوض شما می­توانید از منابع مربوط به کلمات انگلیسی، مانند لیست واژگان، درس­ ها و تمرینات، برای یادگیری کلماتی که در زندگی روزمره به آن نیاز دارید، استفاده نمایید.

به همین منظور، ما بهترین روش های آنلاین را برای یادگیری و به خاطر سپردن واژگان انگلیسی، به شما نشان خواهیم داد.

البته خبر خوب این است که شما قبل از اینکه بخواهید واژگان جدیدی را یاد بگیرید، صدها یا حتی هزاران کلمه را یاد گرفته اید. پس اکنون با انگیزه زیاد، همراه اکسیر با این آموزش لغات انگلیسی باشید.

 

چگونگی یادگیری لغات جدید انگلیسی: فقط لغات را حفظ نکن

بدیهی است که در زبان انگلیسی، واژگان مختلفی وجود دارد. برای بیشتر زبان آموزان، به خاطر سپردن لیستی از کلمات و تعاریف، به سادگی جواب نمی­دهد.

یعنی شما می­بایست با استفاده از کلمات جدید، بسیار تمرین کنید تا بتوانید معنای آنها را واقعا درک کرده و به خاطر بسپارید.

برای این کار، یک دفترچه یادداشت روزانه تهیه کرده و  لغاتی را که در هر نوبت یاد می­گیرید، در آن یادداشت نمایید. البته راه دیگری نیز وجود دارد، که در آن نیازی به دفترچه یادداشت نیست. شما فقط می­بایست یک برنامه ژورنالی، مانند Journey را دانلود نمایید. بدین ترتیب شما می­توانید یادداشت ­های مهم را، در گوشی موبایل خود نگه دارید.

در گام بعدی شما باید سعی کنید مکانی را که برای اولین بار، یک کلمه جدید انگلیسی را یاد گرفته اید، یادداشت نمایید. ممکن است اندکی عجیب بنظر برسد، اما این شیوه در واقع می­تواند به تقویت حافظه شما کمک نماید. برای مثال، اگر شما فقط در کلاس به یادگیری لغات جدید انگلیسی پرداخته­ اید، این روش ممکن است به خوبی کار نکند، اما اگر بطور مستقل به یادگیری ممارست بورزید و از طریق رسانه­ه ا یا اتفاقات زندگی روزمره خود، با کلمات جدیدی روبرو شوید، این روش بسیار عالی جواب می­دهد.

وقتی کلمات جدید را یاد گرفتید، در مرحله بعدی می­بایست با صدای بلند آنه ا را در جملات به کار ببرید. این روش باز هم به یادآوری هر کلمه جدید کمک می­کند. البته باید گفت که این شیوه، شما را برای استفاده صحیح از کلمات، در زبان انگلیسی واقعی نیز، آماده می­کند. در ضمن شما می­توانید نحوه تلفظ صحیح را، با Forvo چک نمایید.

 

یادگیری چه کلمات انگلیسی برای شما مهم هستند؟

یکی از مهمترین نکات این است که شما لغاتی را یاد بگیرید، که قرار باشد بیشترین استفاده را از آنها نمایید! هنگامی که تازه شروع به یادگیری یک زبان می­کنید، ممکن است نیازی به دانستن نام هر حیوان در باغ وحش نباشد. در عوض، کلماتی را که واقعا نیاز است بدانید، یاد بگیرید.

 

اما براستی چگونه می­توان فهمید که کدام کلمات برای ما بیشترین کاربرد را دارند؟

شما می­توانید با فکر کردن در مورد فعالیت­ های روزمره، کار را شروع کنید. به عبارتی ببینید کدام موقعیت ها در زندگی روزانه شما بیشتر رخ می­دهند و سپس به سراغ یادگیری لغات انگلیسی مربوط به آنها بروید. برای مثال اگر غالبا در رستوران­ها غذا می­خورید، باید یاد بگیرید که چگونه از یک منو غذا سفارش دهید و نیز اصطلاحات کلیدی مربوط به غذا را بخاطر بسپارید. علاوه بر آن بهتر است واژگان مربوط به خرید مواد غذایی یا رفتن به فروشگاه را نیز یاد بگیرید.

اگر مشغول به کار هستید، متداول­ترین واژگان مورد استفاده در زمینه شغلی خود را بیاموزید. اگر دانش­آموز هستید، به یادگیری لغات جدید انگلیسی مربوط به مدرسه ممارست بورزید.

در واقع دانستن واژگان مربوط به مدرسه بسیار مفید است، زیرا مردم عادت دارند همیشه هنگام ملاقات با یکدیگر، در مورد مدرسه و کلاس درس صحبت کنند. واژگان مدرسه در تلویزیون و فیلم­ها نیز بسیار رایج هستند.

برای مثال در یک ویدیو مربوط به یادگیری انگلیسی با کریس وانس، شما پیش­پرده فیلمی به نام Gifted را خواهید دید. این فیلم حول مردی می­چرخد ​​که پس از مرگ خواهرش، از خواهرزاده اش مراقبت می­کند. شخصیت ایوانس متوجه می­شود که خواهرزاده اش بسیار با­استعداد است. البته جذابیت فیلم در این است که، در این بین نبردی بین ایوانس که می­خواهد به خواهرزاده اش یک زندگی عادی بدهد و مادربزرگش که می­خواهد او یک ریاضی­دان موفق شود، در می­گیرد.

همانطور که می­توانید تصور کنید در این ویدیو، کلمات و عبارات مربوط به مدرسه و نیز عباراتی که در اصل از زبان لاتین آمده اند اما در زبان انگلیسی همیشه استفاده می­شوند، بسیار به چشم می­خورند. بنابراین اگر خواهان آن هستید که روی واژگان مربوط به مدرسه، به عنوان یک موضوع تمرکز کنید، این فیلم یک منبع عالی، برای دیدن کلماتی است که بطور طبیعی استفاده می­شوند.

شما می­توانید این ویدیو و نیز بسیاری دیگر از آنها را، در کانال ­های مختلف YouTube تماشا نمایید.

سپس می­توانید روی سرگرمی ­ها و علایق خود تمرکز کنید. یعنی یاد بگیرید که در مورد فعالیت­های مورد علاقه خود، به زبان انگلیسی صحبت کنید، زیرا بدین طریق اصلا احساس نمی­کنید که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید.

اگر تمایل دارید مهارت ­های مربوط به مکالمه و اسپیکینگ عمومی خود را ارتقا دهید، بهتر است یاد بگیرید که چگونه درباره دوستان یا خانواده خود نیز صحبت کنید. علاوه بر آن یاد بگیرید که چگونه از یک شخص دیگر، در مورد روزی که داشته­ است و علایق او سوال بپرسید.

 

معرفی 6 منبع برای یادگیری لغات جدید انگلیسی

اکنون که می­دانید از کجا باید یادگیری لغات جدید را شروع کنید، ما به کمک شما می­آییم و منابع بسیار خوبی برای واژگان جدید به شما ارائه می­دهیم، تا بدین ترتیب هرگز در مورد کلمات جدید، دچار سردرگمی نشوید.

 

FluentU

FluentU از فیلم­ های واقعی انگلیسی، برای آموزش واژگان به روشی طبیعی و سرگرم­کننده استفاده می­نماید. در اینجا به راحتی می­توانید ویدیوهای مورد علاقه خود مانند، پیش پرده ­های فیلم­ها، موزیک ویدیو ، کلیپ­های سرگرم­کننده، گفتگوهای محبوب، گزارش­ ی خبری، سخنرانی ­های الهام ­بخش و موارد دیگر را پیدا نمایید.

تماشای فیلم ­ها، همیشه یک روش عالی برای شنیدن کلمات جدید است، اما این را در نظر بگیرید که FluentU فقط یک پخش­کننده ویدیو نیست. هر ویدیویی در FluentU، دارای ابزارهای داخلی است، که فقط برای زبان آموزان انگلیسی طراحی شده است.

به عنوان مثال، برای فیلم ­ها زیرنویس­ های تعاملی وجود دارد. بدان معنا که شما می­توانید روی هر کلمه ­ای که معنایش را نمی­دانید کلیک کنید تا FluentU به طور خودکار ویدیو را مکث کرده و سپس یک تعریف، نکته گرامری و مثال­هایی برای نحوه استفاده از آن کلمه را، به شما نشان دهد.

وقتی تماشای یک ویدیو به اتمام رسید، کار تمام نمی­شود و در گام بعدی، FluentU فلش­کارت­ها و آزمون­های سرگرم­کننده ای را به شما ارائه می­دهد تا از این طریق مطمئن شود، یادگیری لغات جدید انگلیسی را با موفقیت پشت سر گذاشته­ و می­توانید به راحتی آنها را به خاطر بیاورید.

به عبارت دیگر، شما انگلیسی را به همان روشی که بومیان انگلیسی­زبان از آن استفاده می­کنند، یاد خواهید گرفت، بدون اینکه نگران از دست دادن حتی یک کلمه باشید. علاوه بر آن، از آنجایی که فیلم ­ها در این بستر، براساس ژانر و سطح، از مبتدی تا پیشرفته سازمان یافته اند، پیدا کردن مواردی که برای شما مناسب باشند، کار سختی نیست.

شایان ذکر است که با FluentU، شما حتی متوجه نخواهید بود که در حال یادگیری زبان هستید، زیرا روش آموزشی مورد استفاده در اینجا، بسیار سرگرم­کننده است.

 

Education First’s English Vocabulary Lists

Education First تمرکز کردن روی مفیدترین کلمات انگلیسی را آسان می­کند. در اینجا مجموعه لیست­ های واژگان انگلیسی ارائه می­شود، که براساس رایج بودن هر کلمه، این لیست ­ها به بخش­ های دیگری نیز تقسیم می­شوند.

لیست­های مذکور، طولانی اما فوق­العاده مفید هستند. لیست اول شامل 100 کلمه رایج در زبان انگلیسی است و همچنین لیستی از 50 صفت رایج، اسم و فعل نیز وجود دارد.

از آنجا که به مرور، لیست­ ها طولانی­تر می­شوند، بنابراین می­توانید 1000 کلمه متداول انگلیسی و سپس 3000 کلمه متداول را یاد بگیرید.

Education First بیان می­دارد که اگر شما این لیست 3000 کلمه ای را یاد بگیرید، به راحتی می­توانید بیشتر متون زبان انگلیسی را درک نمایید.

 

Business English Site’s Workplace English Vocabulary Lists

Business English، برای کسانی که در یک محیط انگلیسی­زبان کار می­کنند یا اینکه قصد دارند در آنجا مشغول به کار شوند، بسیار مناسب است. در این منبع، چندین لیست از واژگان مرتبط با مشاغل، برای یادگیری لغات جدید انگلیسی تدارک دیده شده است.

لیست ­ها تقریبا ساده شروع می­شوند، اما با رفتن به مرحله ­های جلوتر، پیچیده­تر می­شوند. برخی از لیست­های واژگان موجود در اینجا، همراه با تصاویر هستند تا به شما در درک مطلب، کمک نمایند. مابقی نیز مانند یک مسابقه یا امتحان، سازماندهی می­شوند.

همانطور که اشاره شد، در اینجا لیست­ هایی برای مشاغل مختلف مانند کارهای حسابداری، پزشکی و کامپیوتر وجود دارد. در انتها نیز، لیستی وجود دارد که به شما کمک می­کند، موضوعات خاصی را که در حین کار کردن ممکن است برایتان بوجود آید، بیاموزید.

به عنوان مثال، با استفاده از این لیست­ها شما می­توانید یاد بگیرید، که چگونه به زبان انگلیسی به خوبی مصاحبه نمایید یا اینکه چگونه قراردادها یا توافق­نامه­ ی کاری را، درک کنید.

 

What Do People Do All Day?

What Do People Do All Day? منبع عالی دیگری، برای یادگیری لغات جدید انگلیسی مرتبط با کار است. این منبع با برخی دیگر از گزینه­ های این لیست، کمی تفاوت دارد. در واقع منبع مذکور، یک کتاب آموزشی برای کودکان است، اما به حقیقت پر از واژگان عالیست.

 

نویسنده آن ریچارد اسکاری، در مورد مشاغل مختلف و کلمات کلیدی که مربوط به هر شغل است، صحبت می­کند. وی همچنین برای روش های مختلف حمل و نقل و واژگان شهری نیز، کلماتی را آموزش می­دهد.

این کتاب کاملا مصور است، بنابراین می­توانید از تصاویر موجود برای یادآوری معنی هر کلمه، بهترین استفاده را ببرید.

 

ESOL Courses’ English Vocabulary Lessons

این منبع دارای تعداد زیادی لیست واژگان و دروس مختلف است. این لیست ­ها به وضوح، بر اساس سطح دشواری سازمان یافته اند تا بتوانید هنگام مطالعه، رو به جلو حرکت کنید. بسیاری از لیست­ های مذکور، دارای تصاویری برای کمک به شما در یادگیری هستند و دنبال کردن همه آنها واقعا کار ساده و آسانی است.

بیشتر درس ­ها نیز، لیستی از کلمات ساده بوده و اغلب شامل تصاویر یا فایل صوتی نیز هستند. با این حال، دروس و آزمون ­های تعاملی نیز در اینجا تعبیه شده است.

این منبع روی موضوعاتی تمرکز دارد، که به احتمال زیاد از آنها در زندگی روزمره استفاده می­نمایید. به عنوان مثال، شما می­توانید واژگانی را بیاموزید که با استفاده از آنها، بتوانید در مورد محل زندگی خود صحبت کنید یا اینکه برای حضور در یک دانشگاه انگلیسی ­زبان، آماده شوید.

 

ConversationExchange

ConversationExchange سایتی است که امکان ارتباط زبان آموزان با یکدیگر را، به منظور یادگیری لغات جدید انگلیسی و دیگر زبان­ ها فراهم می­کند. بدین ترتیب شما می­توانید یک انگلیسی­زبان بومی را پیدا کنید، که در حال یادگیری زبان مادری شما باشد و سپس یکدیگر را برای گفتگو در محلی یا از طریق گپ ویدیویی، ملاقات نمایید.

ایده این روش این است که شما بتوانید بخشی از وقت خود را به مکالمه به زبان انگلیسی و بخشی دیگر از وقت خود را به صحبت کردن با زبان مادری خویش اختصاص دهید. واضح است که به این شیوه، هر دو فرصتی برای تمرین پیدا می­کنید.

این یک تمرین عالی، برای استفاده از واژگانی است که به تازگی یاد گرفته اید، اما ناگفته نماند که از این طریق فرصتی برای یادگیری کلمات جدید نیز پیدا می­کنید. زیرا بدون شک، شریک انگلیسی­زبان شما از کلماتی استفاده خواهد کرد که قبلا هرگز آن را نشنیده اید. یادتان باشد که هرگز از اینکه از شریکتان بخواهید کلمات جدید را توضیح دهد و یا دست کم به آرامی تلفظ نماید، خجالت نکشید. بعد از این کار می­بایست خودتان نیز سعی کرده و از آن کلمات استفاده نمایید.

برای شروع این پروسه مکالمه، یک مجموعه مفید از مباحث مکالمه ای وجود دارد و همانطور که شما و شریک یادگیری زبانتان در هر مبحث به پیش می­روید، می­توانید واژگان جدیدی را به یکدیگر بیاموزید.

 

حرف آخر یادگیری لغات جدید انگلیسی

یادگیری واژگان، قسمت مهمی از یادگیری زبان انگلیسی است، ولی می­تواند از آنچه که فکر می­کنید آسان­تر باشد. شما می­توانید واژگان جدید انگلیسی را از طریق لیست واژه­ ها، درس ­ها، برنامه­ ها، وبسایت­ ها، اپلیکیشن­ ها و تمرینات بیاموزید.

حتما پیوسته و منظم تمرین کرده و از کلمات جدید در مکالمات روزمره­تان استفاده نمایید. یادتان باشد کلمات جدید انگلیسی را با صدای بلند در جملات به کار ببرید، تا خیلی زود در بیشتر موقعیت ­هایی که در آنها قرار می­گیرید، بتوانید کلمات مختلف را به یاد بیاورید. بدین ترتیب زودتر از آنچه که فکرش را بکنید، وسعت واژگان و مهارت مکالمه شما بهبود می­یابد.

همانطور که مشاهده نمودید ما در این مقاله، درباره چگونگی یادگیری لغات جدید انگلیسی و اینکه اساسا یادگیری چه کلمات انگلیسی برای ما مهم هستند، نکاتی را ذکر نمودیم. سپس به معرفی 6 منبع فوق­العاده مفید برای یادگیری موثر لغات جدید انگلیسی، پرداختیم.

جای بسی خشنودیست که در صورت مفید واقع شدن این مقاله، در نظرات خویش درباره کیفیت آن، به ما بازخورد دهید.

 

 

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

پکیج زبان

 

پکیج آیلتس

 

https://exiracademy.org/?p=33790
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد 6 منبع فوق العاده مفید برای یادگیری لغات جدید انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.