ورود / ثبت نام
0
0

عبارتِ حرف اضافه، عبارتی زیبا و پراستفاده

47 بازدید

عبارت حرف اضافه چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد

عبارات حرف اضافه از مواردی هستند که شما مرتباً بدون فکر کردن درباره آنها، از آن ها استفاده می کنید. برای اشنایی بیشتر با آن ها در این مقاله با ما همراه باشید.

عبارات حرف اضافه گروهی از کلمات هستند که اطلاعات اضافی را در جمله می آورند، مثلاً جایی که چیزی است، کجا می رود یا زمان وقوع آن. هر عبارت اضافه با حرف اضافه شروع می شود. حروف اضافه کلماتی مانند about ، across ، after ، for و in هستند. آنها را در عبارات ساده حرف اضافه خواهید دید:

  • behind the couch (پشت کاناپه)
  • toward the door (به سمت در)
  • with friends (با دوستان)
  • After school (بعد از مدرسه)

 

مفعول حرف اضافه چیست؟

یک عبارت حرف اضافه با یک حرف اضافه شروع می شود و به یک مفعول ختم می شود. وقتی می گوییم یک مفعول، منظورمان چیزی است که توسط حرف اضافه تحت تأثیر قرار می گیرد یا به آن ارجاع می شود. این معمولاً یک اسم یا عبارت اسمی است.

در اینجا یک مثال آورده شده است:

We sat beside the aqua blue sea.

کنار دریای آبی نشستیم.

در این حالت، beside (کنار) حرف اضافه است و sea (دریا) مفعول است.

مثالی دیگر:

The dog ran and hid under the bed.

سگ دوید و زیر تخت پنهان شد.

under حرف اضافه است و bed مفعول است.

کل عبارت حرف اضافه همچنین شامل هر حرف تعریف و اصلاح کننده ای بین حرف اضافه و مفعول است. در مثال اول ، the حرف تعریف و aqua blue یک اصلاح کننده است. می توانید بگویید که فاعل این عبارت حرف اضافه عبارت اسمی “the aqua blue sea” است.

هر دو ضمیر مفعول شخصی و ضمایر نامشخص نیز می توانند مفعول حرف اضافه باشند. ضمایر مفعول شخصی کلماتی مانند من ، او ، و آنها هستند. آنها را در عبارات حرف اضافه خواهید دید:

They were with me.

آنها با من بودند.

I ran toward her.

به طرفش دویدم.

ضمایر نامشخص مانند one (یک) و یا both (دو) نیز ممکن است در عبارات حرف اضافه ببینید:

I was thinking about both.

به هر دو فکر می کردم.

اسامی و ضمایر تنها بخشهای گفتاری نیستند که می توانند به عنوان مفعول مورد استفاده قرار گیرند Gerunds و جمله واره های اسمی نیز می توانند مفعول یک حرف اضافه باشند Gerund .یک فرم فعلی است که به -ing ختم می شود و به عنوان اسم استفاده می شود ، مانند “They were talking about running.” (آنها در مورد دویدن صحبت می کردند.)

 

چند حرف اضافه معمول چیست؟

حروف اضافه به روش های مختلفی طبقه بندی می شوند. به عنوان مثال، حرف اضافه برای مکان شامل above (بالا)، behind (پشت)، below (پایین)، beneath (زیر)، beside (کنار)، between (بین)، beyond (فراتر)، by (توسط)، in (در)، inside (داخل)، into (به)، near (نزدیک)، on (روی)، outside (خارج)، over (بالای)، و under (زیر) است.

برخی از حروف اضافه جهت across (در عرض) ، down (پایین) ، from (از) ، into  (به) ، through (از طریق) ، throughout (در کل) ، to (به) ، toward (به سمت) و up (بالا) می باشند. After (بعد) ، at (در)، before (قبل) ، during (در طول) ، since (از) ، و until (تا زمانی) حروف اضافه مربوط به زمان هستند.

سایر حروف اضافه معمول عبارتند از about، against، along، around، for، like، of، off، upon، with، within و without..

بیایید چند نمونه دیگر از جملاتی را که می توانید با حروف اضافه بسازید بررسی کنیم:

Put the gift inside the box.

هدیه را داخل جعبه قرار دهید.

The movie begins at 3 p.m.

فیلم در ساعت 3 بعد از ظهر آغاز می شود.

She left the house without her coat.

او بدون کت از خانه بیرون رفت.

 

آیا می توانم یک جمله را با حرف اضافه تمام کنم؟

یک عبارت اضافه می تواند تقریباً در هر مکانی از جمله باشد. به طور کلی جملات با یک حرف اضافه دراخر قابل قبول هستند.

احتمالاً شنیده اید که مردم می گویند نباید جمله ای را با حرف اضافه تمام کنید. به عنوان مثال، برخی از دستور زبانان استدلال می کنند که سوال “Where are you from?” (شما اهل کجا هستید؟) از نظر دستوری نادرست است و باید در عوض عبارت “From where are you?”  گفته شود. در انگلیسی غیر رسمی و گفتاری، پایان دادن به جمله ای با حرف اضافه اشکالی ندارد و بهترین کار این است که آن طور که درست به نظر می رسد گفته شود.

اکنون با اشنایی با عبارت های حرف اضافه می دانید چگونه و چه زمانی از آن ها استفاده کنید. برای تمرین بیشتر سعی کنید مثال های مشابه دیگری بزنید.

https://exiracademy.org/?p=32776
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد عبارتِ حرف اضافه، عبارتی زیبا و پراستفاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.