بهترین لغات مد و فشن انگلیسی

 

در مسیر یادگیری زبان انگلیسی همیشه بهترین چیز این است که می توان راجع به مسائل روزمره حرف زد. در مورد لباس ها و به طور کلی مد، واژگان انگلیسی بسیاری وجود دارد، بنابراین در اینجا درباره‌ی بهترین لغات مد و فشن انگلیسی حرف می زنیم و برخی از اصطلاحاتی را که ممکن است هنگام صحبت با مد با آن ها روبه‌رو شویم خلاصه می کنیم. البته همه این ها کلمات و عباراتی هستند که هر وقت بخواهیم در مورد لباس صحبت کنیم مفید خواهند بود.

برای درک بهتر این کلمات، آن ها را در گروه های مختلف معرفی می­کنیم. مانند اکثر جنبه های استفاده از زبان انگلیسی، همانطور که واژگان انگلیسی خود را در مورد مد بیشتر می کنیم، می توانیم منظور خود را بهتر برسانیم. اصطلاحات این مقاله شروع خوبی است. و از اصطلاحاتی در آن استفاده شده است که ممکن است آن ها را در آموزشگاه ها و کلاس زبان نشنیده باشید.

 

بهترین لغات مد و فشن انگلیسی

 

بهترین لغات مد و فشن انگلیسی

 

Headwear (لباس های مخصوص پوشش سر)

در حال حاضر کلاه ها مد هستند. در این جا به انواع مختلفی از کلاه ها اشاره می­کنیم: beany (کلاه گشاد پشمی)، cap (کلاه معمولی سایه بان دار، گاهی به آن baseball cap کلاه بیسبال نیز می­گویند)، flat cap (کلاه تخت که به طور سنتی، افراد مسن از آن استفاده می کنند، لبه ای تیز دارند و بسیار مد هستند)، Panama hat (کلاه رسمی سفید که اکثرا مردها آن را می­پوشند و بسیار شیک است و سبک روزمره دارد)، floppy hat (هر کلاهی که دارای لبه پهن و گشاد باشد).

 

در رابطه با پوشش هایی برای سر، می توان به جواهرات نیز اشاره کرد. Earrings به معنی گوشواره هایی است که به گوش آویزان می شوند. Necklace یا گردنبند، همانطور که از اسمش پیداست با زنجیری نقره ای یا طلایی به گردن بسته می شود.

 

Torso (نوعی تاپ یا تیشرت گشاد)

تی شرت ها در دو نوع آستین کوتاه و معمولی هستند. Round neck t shirt تیشرتی است که در قسمت بالای آن یک سوراخ به اندازه گردن دارد و polo shirt کمی رسمی تر بوده و دارای یقه است. Shirt لباس آستین بلند نخی است که در قسمت جلویی آن دکمه وجود دارد (اگرچه برخی از این مدل ها دارای آستین کوتاهی هم هستند). Blouse پیراهنی است که اغلب پوششی برای خانم هاست، سبک های متناسبی داشته و نسبت به بقیه، یقه ی کوچکتری دارد.

 

Jumper بلوزی با لایه‌ی اضافی پشمی یا پنبه ای است که روی پیراهن پوشیده می شود، مناسب برای زمستان های انگلیس و بهارها، پاییز و حتی اغلب تابستان هاست. همچنین به عنوان jersey یا pullover (پیراهن کشی یا پلیور) شناخته می شود. این لباس اگر دکمه دار باشد به آن cardigan یا cardy گفته می شود. اگر این نوع بلوز بدون آستین باشد به آن tank top گفته می­شود.

 

انواع تیشرت

انواع نسبتا غیر رسمی از این لباس ها sweat shirt (سوشرت) نام دارند که پولیور نخی راحتی هستند که روی آن ها تصویر یا لوگوی خاصی وجود دارد. Hoodie (هودی) نیز مانند سوشرت است با تفاوت اینکه یک کلاه نیز دارد. هودی هایی که مخصوص بیرون از خانه باشند coat (کت) نامید می شوند.

برای کت ها نیز انواع مختلفی وجود دارد: bomber jackets (کت های کوتاه)، golf coats (کت هایی رسمی، گرم و سنگین) raincoats (بارانی)، overcoats (کت هایی رسمی که از روی لباس های دیگر پوشیده می شود)، mackintosh و waterproof که گاهی kalouge نیز نامیده می شوند هم برای آب و هوای مرطوب و بارانی به کار می آیند هم انواع دیگری از کت ها هستند.

Jacket ژاکت، کتی نسبتا کوتاه و راحت است که مناسب پوشیدن در محیط های داخلی است که با کت شلوار پوشده می شود و برای کار و تجارت مناسب است. این نوع لباس دارای جیب های در دسترس زیادی است.

 

جواهرات

در گروه جواهرات، bracelet، دستبند است که دور مچ دست می آویزند. کمی غیر رسمی تر از آن می توان به wristband مچ بند اشاره کرد. نوع دیگری که  bangle (النگو) نام دارد، کمی پهن تر از دستنبد است و سبکی  قومیتی دارد. Cufflikn (دکمه سر دست)، دکمه های متحرکی هستند که گاهی با پیراهن های رسمی پوشیده می شوند.

 

بهترین لغات مد و فشن انگلیسی برای لباس های پایین تنه

شلوار به منظور پوشاندن نیمه پایینی بدن پوشیده می شود. به آنها می توان شلوار jeans (که معمولاً از پارچه کتان دوخته می شود)، chinos (شلوار پنبه ای)، drain pipes (شلوار تنگ و محکم با پاهای باریک که گاهی اوقات به عنوان شلوار skinny jeans معروف است) گفت. شلوارک، شلواری است که انتهای آن تا زانو یا بالاتر است. در ساحل، شلوارک شنا یا swimming trunks معمولاً توسط مردان پوشیده می شود و bathing costumes (یک تکه) یا bikinis (دو تکه) را بیشتر خانم ها می پوشند.

 

اصطلاحات skirts و dresses می تواند باعث سردرگمی شود. Skirt (دامن) از کمر شروع می شود، در حالی که یک dress (پیراهن) تمام قد است. Kilt دامنی وزین و چین دار است که زنان و به طور سنتی زنان اسکاتلندی آن را می پوشند. Sarong (سارافون) دامنی آزاد است که از کمر بسته می شود. معمولاً توسط زنان پوشیده می شود، اما گاهی مردان نیز آن را می پوشند. دیوید بکهام، فوتبالیست، چند سال پیش روشی را برای استفاده از سارافون در مردان معرفی کرد.

 

گاهی اوقات tights (ساق-یک تکه) یا stockings (جوراب های ساق بلند- جداگانه برای هر ساق پا) میتواند زیر دامن یا پیراهن پوشیده شود.

 

بهترین لغات مد و فشن انگلیسی درباره‌ی کفش

کفش انواع زیادی دارد؛ crocks, sandals, brogues, lace ups, trainers, boots, slippers. افراد اغلب زیر آنها جوراب می پوشند – به جوراب های بسیار کوتاه که اغلب با کتانی و شلوارکوتاه پوشیده می شوند جوراب trainer گفته می شود، ankle socks کمی بلندتر هستند. در قدیم شلوارک را بیشتر مردان و پسران همراه با جوراب های تا زانو می پوشیدند که به آن ها long socks (جوراب بلند) گفته می شود.

 

لغاتی برای Underwear (لباس زیر)

نام های زیادی برای لباس زیر وجود دارد. Pants یک اصطلاح عمومی برای لباس زیر درانگلیس است (این کلمه به معنای شلوار در ایالات متحده است.  shorts  Boxer لباس زیرهای گشاد مردانه هستند. Yfront دارای خشتک است. Knickers نامی است که اغلب برای شلوارهای زنانه استفاده می شود. Bra مخفف brassierec (اما این کلمه امروزه به ندرت استفاده می شود) نگه دارنده سینه برای زنان است. Jock strap، کیسه ای است که مردان برای محافظت و حمایت ازدستگاه تناسلی‌شان در بعضی از ورزش ها استفاده می کنند.

 

خرید لباس

ما اغلب لباس های خود را از یک جا لباسی یا قفسه در یک مغازه خریداری می کنیم. اکثر اوقات اندازه خود را می دانیم، یا لباس را امتحان می کنیم. لباس های گران تر ممکن است به صورت سفارشی، مخصوص سایز خاصی باشند. این مورد غالباً شامل کت و شلوارهای گران قیمت (لباس رسمی دو یا سه تکه ای است که اغلب با کراوات پوشیده می شود؛ یا dinner suit که با پاپیون پوشیده می شود)، پیراهن و تی شرت است.

برای این سبک از لباس ها، اندازه گیری انجام می شود و اسامی شان مربوط به بخش های مختلف بدن است که اندازه گیری می شود. به عنوان مثال، اندازه گیری سر یا اندازه گیری دور کمر.

 

سبک ها و مواد

متداول ترین مواد برای ساخت لباس در انگلیس پنبه و پشم است (بیشتر برای لباس های زمستانی). اقلام ارزان قیمت بعضی اوقات از نایلون یا پلی استر هستند که بسیاری از افراد تمایل ندارند آن را در روی پوست خود احساس کنند. ابریشم ماده ای نرم و براق است که اغلب در کراوات و لباس های گران قیمت یافت می شود. غالباً دستمال (برای پاک کردن پیشانی یا بینی) از ابریشم ساخته می شود که بیشتر پنبه است.

 

واژگان زیادی برای توصیف سبک ها وجود دارد – stripes (نوارهای نازک رنگی). polka dot (لکه های رنگی تابستانی)، elegant اصطلاحی برای شیک بودن است و گاه به گاه smart casual معمولاً به معنای ژاکت و شلوار ، یا پیراهن گردن باز برای مردان است. Formal (رسمی) به معنای کت و شلوار مردانه، لباس، بلوز و دامن یا شلوار زنانه است. همچنین لباس رسمی می تواند به معنای dress suit (یا dinner suit) برای آقایان باشد – یعنی پاپیون، و یک لباس بلند برای زنان.

 

بهترین لغات مد و فشن انگلیسی و عبارات مفید هنگام خرید

خریداران ممکن است با پرسیدن از یک دستیار فروشنده مکالمه را شروع کنند:

 

Do you have (hold up an example) in a size (give your size)?

آیا شما (یک مثال در نظر بگیرید) در اندازه (اندازه خود را ذکرکنید) دارید؟

 

آنها ممکن است طیف وسیعی از لباس های فروشگاه را که معمولاً براساس فصول توصیف می شود، بخواهند به شما نشان بدهند، به عنوان مثال:

Autumn Range ‘یا’ Spring Range ‘

 

یک سوال مشترک دیگر به ما کمک می کند تا لباس مورد نظر خود را پیدا کنیم:

Could you point me to… (the hats, the women’s wear, t shirts, etc)?

 “آیا می توانید …  به من نشان دهید (کلاه ها ،لباس های زنانه، تی شرت ها و غیره)”

این یک روش خوب برای دستیابی به این هدف است.