رایتینگ تسک ۲ آیلتس

رایتینگ تسک ۲ آیلتس

1350 600 آکادمی اکسیر

رایتینگ تسک ۲ آیلتس IELTS Writing Task 2 در ماژول های آکادمیک Academic و جنرال ترینینگ General Training یکسان است اگرچه که در مواردی خیلی ریز می تواند تفاوت کند اما در کل، هر دو متقاضیان آیلتس آکادمیک Academic و جنرال ترینینگ General Training می بایست در ۴۰ دقیقه یک مقاله Essay حداقل ۲۵۰ کلمه ای بنویسند.

این مقاله آیلتس IELTS Essay موضوعات مختلف را (موضوعات روز جهان معاصر) با جامعه درآمیخته و سوالات خود را مطرح می کند. برخی از موضوعاتی که با جامعه درآمیخته می شوند عبارتند از:

Parent children issues, products, children behavior, teenage life, children and learning a foreign language, public health and sport facilities, world similarities, products, pollution problems, traffic problems, price of petrol, technology and traditional life, entertainers, job satisfaction, talents and education, nurture and nature, effects of computers on people, changing in life, sports professionals, etc.

 

عبارات فوق از کتب “برگه ی اصلی امتحانات قبلی آیلتس به انتشار بخش آموزش زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج گرفته شده اند. موضوعات را می توان به شکل زیر طبقه بندی کرد. این موضعات آکادمیک بوده و در دنیای معاصر Contemporary به وفور در مورد آن ها صحبت می شود.

این لیست از ex-examiner‌ آیلتس سایمِن گرفته شده است:

Advertising; Animals; Cities; Crime; Education; Environment; Family; Genetic Engineering; Global Issues; Government and Society; Health; Housing and Architecture; International Language; Money; Personal Development; Sport and Leisure; Tourism; Traditions and Modern Life; Transport; Television; Water; Work

 

این مطلب را هم ببینید  استایل های رایتینگ تسک 1 آیلتس جنرال ترینینگ – نامه های آیلتس

فراموش نکنیم که برای موفقیت در آزمون آیلتس، اطلاعات عمومی حدود یک چهارم شانس ما را به خود اختصاص می دهد. در تمامی مهارت Skill های آزمون آیلتس، این اطلاعات رد و بدل می شود. در لیسنینگ و ریدینگ آیلتس، آن ها را می شنویم و می خوانیم؛ در رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس باید آن ها را بازگو کنیم.

 

ظاهر سوال بخش دوم یا تسک دو رایتینگ آیلتس IELTS Writing به چه شکل است؟

WRITING TASK 2

You should spend about 40 minutes on this task.

Write about the following topic:

When a country develops its technology, the traditional skills and ways of life die out. It is pointless to try and keep them alive. To what extent do you agree or disagree with this opinion?

Give reasons for your answer and include any relevant examples from your own knowledge or experience.

You should write at least 250 words.

توصیه می شود حداکثر ۳۰۰ کلمه نوشته و به هیچ عنوان زیر ۲۵۰ کلمه ننویسید.

 

تسک دو رایتینگ آیلتس IELTS Writing چند پاراگراف دارد؟

با توجه به سوال و تقسیم بندی های مختلف اطلاعات هر نویسنده ای، می توان مقالات آیلتس IELTS Essays را در چهار الی پنج پاراگراف نوشت. بجز پاراگراف های مقدمه و نتیجه گیری (Introduction and Conclusion)، پاراگراف های بدنه مقاله معمولا دو الی سه عدد می باشند. البته در بعضی موارد می توانند بیشتر هم باشند.

The Introductory Paragraph

Body Paragraphs

The Concluding Paragraph

 

 

پاراگراف مقدمه رایتینگ تسک ۲ آیلتس IELTS Writing چه اجزایی دارد؟

پاراگراف مقدمه Introduction مقاله های آیلتس IELTS Essays دو بخش اصلی دارد: دوباره نویسی صورت سوال و پاسخ به سوال. دوباره نویسی صورت سوال رایتینگ Paraphrasing the Rubric یعنی همان مطلب را به صورت دیگری بیان کنیم. سپس، برای بخش دوم مقدمه یعنی پاسخ به سوال به شکل زیر عمل می کنیم.

اگر سوال از نوع argumentative یا opinion بود، یعنی نظر نویسنده را خواسته و از او موافقت و مخالفت بخواهد، بخش پاسخ سوال را thesis نامیده و موافقت یا مخالفت خود را بیان می کنیم.

اگر سوال از نوع non-argumentative باشد، یعنی موافقت و مخالفت نخواهد، باید دید که چه می خواهد. معمولا در این نوع، یکی یا چند مورد زیر را می خواهند:

Advantages, Disadvantages, Problems, Solutions, Causes, Effects, Important Factors, Needed Skills.

مثلا اگر از ما مزایا و معایب را بخواهند، در پاسخ به این سوال دیگر thesis نداشته و در عوض outline داریم که در آن به صورت تلگرافی، به مزایا و معیاب اشاره می کنیم.

 

این مطلب را هم ببینید  معرفی انواع نمودارهای رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک

پاراگراف های بدنه رایتینگ تسک ۲ آیلتس IELTS Writing چه اجزایی دارد؟

یک پاراگراف بدنه Body در مقاله های آیلتس IELTS Essays سه جزء اصلی دارد. در ابتدا موضوع آن پاراگراف گفته می شود که به آن Topic Sentence می گوییم. سپس، آن موضوع را شرح و بسط می دهیم (Development). در نهایت باید ادعای خود را پشتیبانی Support کنیم.

هر پاراگراف بدنه می تواند در ابتدایش یک اصطلاح متصل کننده Linking Expression نیز بیاید و در انتها نیز یک جمله خلاصه Summary داشته باشد.

 

پاراگراف نتیجه گیری در رایتینگ تسک ۲ آیلتس IELTS Writing چه اجزایی دارد؟

پاراگراف نتیجه گیری Conclusion دو جزء اصلی دارد. جمله اول آن، خلاصه ای از کل مقاله را گفته و در جمله دوم تاثیر نهایی Clincher را روی خواننده می گذاریم. جمله “تاثیر نهایی” می تواند یکی از این موارد باشد:

Positive Outlook, Warning, Recommendation for Further Consideration, Opinion, etc.

2 دیدگاه

دیدگاهی بگذارید


آکادمی اکسیر، تنها مرکز تخصصی آمادگی آزمون های
IELTS, TOEFL and PTE

لبه ی چاقو هرچقدر ظریف تر باشد برنده تر است چرا که تمرکز زیادی روی ظرافت و دقت آن گذاشته شده است.
آکادمی اکسیر تمام تمرکزش روی آمادگی آزمون های IELTS، TOEFL و PTE می باشد.

تلفن پاسخگو: ۶۶۹۸۰۰۸۲ – ۶۶۹۸۰۰۷۲
ساعت کاری مجموعه: ۲۱:۰۰ – ۹:۳۰
روزهای کاری مجموعه: شنبه تا پنجشنبه
نشانی: تهران – ضلع جنوبی خیابان انقلاب، بین خیابان دانشگاه و خیابان ابوریحان، رو به روی سینما سپیده، ساختمان فروردین، طبقه شش
کانال تلگرام‌ اکسیرآکادمی: t.me/ExirAcademyOrg

این مطلب را هم ببینید  نقشه ها در رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک