معرفی اسپیکینگ آیلتس

معرفی اسپیکینگ آیلتس

1350 600 آکادمی اکسیر

در آزمون آیلتس IELTS اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking در یک روز و آزمون های کتبی (Listening, Reading, Writing) در یک روز دیگر برگزار می شوند. آزمون شفاهی آیلتس می تواند در یک بازه ی هفت روزه قبل یا بعد از آزمون کتبی برگزار شود. بعضی از مراکز برگزاری آزمون آیلتس IELTS به متقاضیان آیلتس IELTS اجازه می دهند تا روز و زمان آزمون گفتاری آیلتس خود را انتخاب کنند اما بعضی دیگر خودشان این برنامه را مشخص می کنند و سپس به متقاضیان اطلاع می دهند.

اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking چه امتحانی است؟

اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking یک مصاحبه رو در رو (Face to Face) بین ممتحن آیلتس IELTS Examiner و متقاضی آیلتس IELTS Candidate یا IELTS Examinee می باشد. این مصاحبه حدود ۱۱ الی ۱۴ دقیقه طول کشیده و صدای این مکالمه توسط یک Voice Recorder ضبط می گردد. این آزمون سه بخش ۳ Parts داشته و توانایی برقراری ارتباط شفاهی متقاضیان را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد.

 

این مطلب را هم ببینید  بخش اول اسپیکینگ آیلتس

اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking کجا برگزار می شود؟

مکان برگزاری اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking با آزمون کتبی آن متفاوت است. معمولا یک اتاق کوچک است (که قالبا باید آکوستیک باشد) و در دو طرف یک میز، ممتحن Examiner و متقاضی Candidate نشسته و با یکدیگر صحبت می کنند.

 

طبیعت مکالمات IELTS Speaking چیست؟

آنچه در سه بخش مهارت اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking اتفاق می افتد، مکالمه های دو طرفه و همچنین تک گویی متقاضی آیلتس است. توضیحات بیشتر را در بخش های مهارت اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking ببینید.

 

آیا ممتحن آیلتس در IELTS Speaking یک Native است؟

با توجه به اینکه ارز کشور در چند سال گذشته افت بسیاری کرد، دیگر تقربیا تمام ممتحنین آیلتس در ایران، ایرانی می باشند. البته ممکن است گاهی چند ممحتن خارجی (افرادی کهن سال از استرالیا یا انگلیس) نیز از شما آزمون بگیرد اما احتمال آن خیلی کم است. پس بدانید که شما با یک ایرانی صحبت خواهید کرد. با توجه به اینکه ممتحن شما، از فرهنگ، زبان و کشور خودتان است، فضای جلسه اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking تحت تاثیر آن خواهد بود.

 

این مطلب را هم ببینید  معرفی رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک

لهجه ممتحن آیلتس در IELTS Speaking چیست؟

همانطور که گفتیم به احتمال خیلی زیاد ممتحن Examiner شما در آزمون مهارت اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking یک ایرانی است. او می تواند با لهجه امریکایی صحبت کند، بریتیش باشد یا شاید اصلا هیچ لهجه ی خاصی نداشته باشد و به نظر فارسی بیاید. اما این مشکلی به وجود نخواهد آورد چرا که هر متقاضی آیلتس IELTS Candidate می بایست خودش را با تمامی لهجه های استاندارد و متداول برای مهارت لیسنینگ آیلتس IELTS Listening آشنا کند.

2 دیدگاه
  • ممنون ازینکه موارد مفیدی رو در مورد اسپیکینگ آیلتس گذاشتید واقعا مطالب آموزنده هست. من به زودی با شما تماس میگیرم تا در کلاس های گروهیتون شرکت کنم. مرسی

  • توضیحاتتون در مورد اسپیکینگ آیلتس بسیار دقیق هستند.برای کسی مثل من که آزمون IELTS در پیش دارد مطالبی که شما در این پست گزاشتید خیلی مفید بود…
    ممنون از توضیحاتتون…

دیدگاهی بگذارید


آکادمی اکسیر، تنها مرکز تخصصی آمادگی آزمون های
IELTS, TOEFL and PTE

لبه ی چاقو هرچقدر ظریف تر باشد برنده تر است چرا که تمرکز زیادی روی ظرافت و دقت آن گذاشته شده است.
آکادمی اکسیر تمام تمرکزش روی آمادگی آزمون های IELTS، TOEFL و PTE می باشد.

تلفن پاسخگو: ۶۶۹۸۰۰۸۲ – ۶۶۹۸۰۰۷۲
ساعت کاری مجموعه: ۲۱:۰۰ – ۹:۳۰
روزهای کاری مجموعه: شنبه تا پنجشنبه
نشانی: تهران – ضلع جنوبی خیابان انقلاب، بین خیابان دانشگاه و خیابان ابوریحان، رو به روی سینما سپیده، ساختمان فروردین، طبقه شش
کانال تلگرام‌ اکسیرآکادمی: t.me/ExirAcademyOrg

این مطلب را هم ببینید  سوالات جور کردنی در ریدینگ آیلتس