معرفی آزمون آیلتس

معرفی آزمون آیلتس

150 150 آکادمی اکسیر

معرفی آزمون آیلتس IELTS

آزمون آیلتس (IELTS: International English Language Testing System) آزمونی می باشد که میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیـری مهارتهـای تخصصـی، کار و اقامـت در سازمان ها و شرکت های مختلف سرتاسر جهان به زبان انگلیسی را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد. این آزمون می خواهد مهارت های ارتباطی زبان انگلیسی اشخاص را برای ادامه زندگی در یک کشور انگلیسی زبان ارزیابی کند و در مقیاسی ۹ نمره ای از یک تا نه تقسیم بندی شده است که در آن نمره یک به معنای مبتدی و نمره ۹ به معنای حرفه ای می باشد.

آزمون بین المللی آیلتس به صورت مشترک تـوسط دانشگاه کمبریج، کنسول بریتانیـا (British Council) و مرکز آیلتس استرالیا(idp) در بیش از ۵۰۰ مرکز در ۱۲۰ کشور جهان برگزار می شود و به طور متوسط سالانه چیزی حدود یک و نیم میلیون نفر در آن شرکت می کنند.

آزمون IELTS دو ماژول مختلف دارد: آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training).

همچنین نوع دیگری برای مقاصد خاص تهیه و اجرا می شود. این نوع، آیلتس لایف اسکیلز IELTS Life Skills نام دارد.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند (کارشناسی به بالا) باید در نوع آکادمیک این آزمون، و افرادی که به منظور گذراندن دوره های کوتاه مدت فنی و حرفه ای، اخذ دیپلم، کار و یا برای اخذ اقامت به کشورهـای انگلیسی زبان (معمولا استرالیا، کانادا یا انگلستان) به آن احتیاج دارند، می بایست در نوع عمومی این آزمون شرکت کنند. هردوی این ماژول ها، ارزیابی دقیق و معتبری روی چهار مهارت ارتباطی زبان دارند، یعنی شنیداری یا Listening، خواندن یا Reading، نوشتاری یا Writing و گفتاری یا Speaking. اگر چه دو بخش شنیداری و گفتاری در هر دو نوع آکادمیک و عمومی کاملاً یکسان است، دو بخش دیگر (خواندن و نوشتاری) تا حدودی متفاوت طراحی و برگزار می شوند. در این آزمون هیچ حد نصابی برای قبولی وجود ندارد، بلکه مؤسسات و دانشگاه های مختلف حد نصاب مورد قبول خود را دارند؛ اما بطور کلی، ۹ نمره یا band در نظر گرفته شده است که در آن نمره ی ۹ عالی، نمره ۷ خوب، نمره ۵ متوسط و نمره ۳ به پایین ضعیف محسوب می شود.

 آیلتس لایف اسکیلز نیز فقط مهارت های Listening و Speaking را می سنجد. اطلاعات دقیق تر را در IELTS Life Skills ببینید.

ٌWeight-logo

منصفانه برای همه

بدون هیچ گونه تبعیض فرهنگی، و با پذیرش انواع تنوع زبان انگلیسی و کسانی که زبان مادریشان انگلیسی می باشد، یعنی شمال امریکا، بریتانیا، استرالیا و نیوزلند، آیلتس با تمامی کسانی که می خواهند در آن شرکت کنند با انصاف کامل برخورد می کند.

accessible-image

در دسترس همگان

در سرتاسر دنیا، آیلتس در بیشتر از هزارو صد مرکز برگزار می شود. سالیانه حدود ۴۸ آزمون آیلتس در دنیا برگزار شده و تنها ایران حدود ۸ مرکز برگزاری آیلتس دارد. آمریکا نیز دارای ۵۰ مرکز برگزاری آزمون می باشد.

این مطلب را هم ببینید  معیارهای تصحیح و نمره دهی رایتینگ تسک دو آیلتس

دیدگاهی بگذارید


آکادمی اکسیر، تنها مرکز تخصصی آمادگی آزمون های
IELTS, TOEFL and PTE

لبه ی چاقو هرچقدر ظریف تر باشد برنده تر است چرا که تمرکز زیادی روی ظرافت و دقت آن گذاشته شده است.
آکادمی اکسیر تمام تمرکزش روی آمادگی آزمون های IELTS، TOEFL و PTE می باشد.

تلفن پاسخگو: ۶۶۹۸۰۰۸۲ – ۶۶۹۸۰۰۷۲
ساعت کاری مجموعه: ۲۱:۰۰ – ۹:۳۰
روزهای کاری مجموعه: شنبه تا پنجشنبه
نشانی: تهران – ضلع جنوبی خیابان انقلاب، بین خیابان دانشگاه و خیابان ابوریحان، رو به روی سینما سپیده، ساختمان فروردین، طبقه شش
کانال تلگرام‌ اکسیرآکادمی: t.me/ExirAcademyOrg

این مطلب را هم ببینید  طریقه نگارش انواع نامه های آیلتس در رایتینگ ماژول جنرال ترینینگ